خانه / آموزشی / آموزش ساده و تصویری ساخت تنباکو میوه ای برای قلیان در خانه

آموزش ساده و تصویری ساخت تنباکو میوه ای برای قلیان در خانه

مرحله اول ساخت تنباکو ؛ آماده سازی تنباکوی خام برای قلیان

۱- از آنجایی که تنباکو اصلی ترین ماده تشیکل دهنده است پس بهترین نوع آنرا تهیه کنید و مطمئن شوید که به خوبی خشک شده است. سپس آنرا در درون ظرفی برزید و با قیچی ریز ریز کنید.

طرز تهیه تنباکو میوه ای

۲- پس از آنکه تنباکو خام را خرد کردید نوبت به آن میرسد که در آب خیسش کنید تا از نکوتین آن کاسته شود، هرچه قدر بیشتر در آب آنرا خیس کنید نکوتین بیشتری را از دست میدهید و در زمان کشیدن قلیان بیشتر طمع سیب را احساس میکنید. زمان ایده عال برای خیس کردن و ساخت تنباکو ۳۰ دقیقه است. اگر میخواهید بیشتر از ۳۰ دقیقه آنرا خیس دهید باید آب ظرف را عوض کنید.

طرز تهیه تنباکو میوه ای

۳- مواد تشکیل دهنده تباکو میوه ای ؛ در این مرحله تنباکو را از ظرف خارج کنید و بگذارید تا چند دقیقه هوا بخورد تا کمی خشک شود سپس باید عسل یا شیره قند را به آن اضافه کنید. اگر میخواهید تنباکو سنگین تر شود شیره قند (ملاس) را انتخاب کنید. برای هر سه گرم تنباکو یک گرم ملاس به آن اضافه کنید.

طرز تهیه تنباکو میوه ای

۴- برای اینکه بتوانید پورسه ترکیب کردن را راحت تر کنید مقداری آب به آن اضافه کنید یا اینکه از طمع دهنده های میوه ای برای ساخت تنباکو استفاده کنید. توجه داشته باشید که طمع دهنده جنس روغنی نداشته باشد زیرا باعث میشود تنباکو خاصیت چسبندگی خود را از دست دهد.

طرز تهیه تنباکو میوه ای

مرحله دوم ساخت تنباکو ؛ آماده سازی میوه

۵- برای ساخت تنباکو میوه ای ابتدا سیب ها را به چند قسمت تقسیم کنید سپس دانه و پوست آنرا از سیب جدا کنید. میتوانید در مدتی که تنباکو در حال خیس خوردن است اینکار را انجام دهید تا در وقط خود صرفه جویی کنید.

طرز تهیه تنباکو میوه ای

۶- سیب ها را در درون مخلوط کن برزید یا با چاقو آنرا ریز ریز کنید اما مراقب باشید که در هنگام خوردن کردن عصاره و آب سیب از آن خارج شود. اما پیشنهاد میکنیم این کار را با خردکن یا مولینکس انجام دهید.

طرز تهیه تنباکو میوه ای

۷- سپس سیب ها را در درون تابه  بریزید و به آن گرما دهید تا آب اضافی آن تبخیر شود زیرا نباید تنباکو شما پر از آب سیب شود. زمان حرارت دادن به سیب ها چشمی است پس مراقب باشید که بیش از حد آنها را در تابه تف ندهید.

طرز تهیه تنباکو میوه ای

۸- سپس مخلوط سیب را از روی گاز برداشته و بگزارید تا خنک شود سپس به آن کمی روغن گلیسیرین اضافه کنید تا آب موجود در تنباکو را به خود جذب کنید. گلیسیرین باعث میشود تا تنباکو شما دیر تر بسوزد همچنین دودی که تولید میشود را غلیظ تر و بیشتر میکند، شما میتوانید از گلیسیرین مخصوص تنباکو یا گلیسیرین گیاهی استفاده کنید.

طرز تهیه تنباکو میوه ای

مرحله سوم ساخت تنباکو ؛ پختن تنباکو قلیان

۹- تنباکو و سیب پخته شده را با یکدیگر مخلوط کنید تا ترکیبی یکنواخت حاصل شود؛ اگر مخلوط کمی خشک است و شکل نمیگیرد به آن شیره شکر یا گلیسیرین اضافه کنید.

  • سپس تنباکو را به شکل توپ درست کنید و آنرا با فویل آلومینیومی بپوشانید تا به خوبی تنباکو را پوشش دهد که شیره آن خارج نشود.

طرز تهیه تنباکو میوه ای

۱۰- در این مرحله ساخت تنباکو، توتون را با فویل در ظرف بگذارید و در درون اجاق گاز قرار دهید؛ سپس حرارت اجاق را تا حد امکان کم کنید (به طور مثال ۱۸۰ درجه) و به مدت ۴۵ دقیقه تا ۱ ساعت آنرا بپزید تا شیره و تنباکو به خوبی با یکدیگر مخلوط شوند. اگر کم ترین درجه اجاق گازتان ۲۰۰ درجه است باید هرچند دقیقه یکبار در اجاق را باز کنید تا از حرارت آن کاسته شود.

طرز تهیه تنباکو میوه ای

۱۱- اگر بعد  از پختن تنباکو احساس کردید که خشک شده و شیره آن از بین رفته میتوانید از دوباره به آن روغن گلیسیرین یا شیره شکر اضافه کنید، اما ابتدا باید بگذارید تا خنک شود سپس به آن افزودنی مورد نظر را اضافه کنید و بهتر است بگذارید تا در درون فویل بماند. بعضی از افراد نیز ترجیح میدهند به آن کمی روغن نارگیل یا طمع دهنده های مصنوعی اضافه کنند.

طرز تهیه تنباکو میوه ای

۱۲- بعد از آنکاه تنباکو را پختید و به آن افزودنی ها مورد نظر را اضافه کردید آنرا به مدت یک شب در درون فریزر قرار دهید تا به خوبی شیره آن با تنباکو مخلوط شود، سپس آماده استفاده کردن است.

طرز تهیه تنباکو میوه ای

۱۳- در آخر بعد از آنکه به مدت یک شب آنرا در درون فریزر قرار دادید نوبت به آن میرسد که تنباکو دست ساز خود را امتحان کنید و از آن لذت ببرید.

منبع:irmix.ir

همچنین ببینید

آموزش کامل روش تعمیر پاره و پارگی بلندگو و باند پایونیر ماشین + ویدیو

آموزش نحوه تعمیر بلندگو و باند سوخته ماشین با چسب، قلمو و .. How To Fix …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.