۱۱ اسفند ۱۳۹۹

آموزش گام به گام نحوه پولیش زدن ماشین با دستگاه در خانه + ویدیو

نحوه واکس ، پولیش زدن ماشین با دست و دستگاه در خانه

  How To Polishing Cars at Home

پولیش زدن خودرو باعث از بین رفتن گرد و غبار و آلاینده هایی می شود که در بلند مدت بر روی بدنه خودرو شما نشسته اند. در واقع تفاوت بین شستن و واکس زدن خودرو، همین مرحله پولیش زدن است. ماشینی که بدنه اش پولیش زده می شود، زیبایی و جلوه خاصی می یابد. در صورتی که مایل باشید، می توانید پولیش ماشین در خانه را یاد بگیرید. کافیست این مطلب را مطالعه کنید و در عمل آن را به کار ببرید.

برای پولیش ماشین در خانه آماده شوید

۱- ماشین خود را در سایه پارک کنید تا از نور آفتاب در امان باشد. دقت کنید که محل پارک ماشین نباید زمینی مانند چمن و یا زمین خاکی باشد، باید بر روی سطحی محکم و سفت ماشین را پارک کنید. زیرا هنگام شست و شو اگر بر روی زمینی خاکی باشید ممکن است ماشین گلی شود.

پولیش ماشین در خانه

۲- پولیش ماشین در خانه می تواند ریخت و پاش زیادی داشته باشد. اگر وسایلی دارید که نمی خواهید کثیف شوند روی آنها را بپوشانید و یا از محل دور کنید. اطمینان حاصل کنید که کودکان و یا حیوانات خانگی نیز در آن اطراف نباشند.

پولیش ماشین در خانه

پست مشابه : نسل جدید لندکروزر

۳- ماشین را به خوبی بشویید. دقت کنید که ممکن است زباله و یا گل و لای به ماشین شما چسبیده باشد، بخصوص در قسمت های پایینی ماشین مانند سپر، همه جای ماشین را به خوبی شست و شو دهید.

پولیش ماشین در خانه

۴- به وسیله یک اسفنج و یک سطل چرخ های ماشین را به خوبی شست و شو دهید. برای شست و شوی چرخ ها می توانید از مواد شوینده نیز استفاده کنید. در هنگام شست و شو مراقب باید که گل و لای چرخ ها بر روی بدنه ماشین سرایت نکند، هرچند که بعدا می توانید آن را بشویید.

پولیش ماشین در خانه

۵- در یک سطل مقداری از آب و صابون را با هم دیگر ترکیب کنید و به وسیله یک اسفنج تمیز و مخلوط آب و صابون بدنه ماشین را تمیز کنید. اطمینان حاصل کنید که هیچ چیز بزرگ یا کوچکی بر روی بدنه خودرو نچسبیده باشد زیرا هنگام صیقل دادن ممکن است به بدنه خودرو آسیب برساند.

پولیش ماشین در خانه

۶- برای پولیش ماشین با دستگاه، شما نیاز به یک عدد پد و ترکیبات دارید. به یاد داشته باشید که بدنه خودرو های تیره، حساس تر اند. بنابراین اگر رنگ بدنه خودرو شما تیره است از پد های نرم تری استفاده کنید. برای خرید پولیش خودرو، پد و ترکیبات می توانید به فروشگاه های قطعات خودرو در محل زندگی خود مراجعه کنید. سعی کنید بهترین مارک پولیش ماشین را در یک بسته خریداری کنید.

پولیش ماشین در خانه

نحوه پولیش ماشین در خانه

۱- پد را بردارید و آن را با آب مرطوب کنید. نباید پد زیاد خیس باشد، کمی رطوبت برای جلوگیری از آسیب رساندن به بدنه ماشین کافیست. در طول مراحل پولیش زدن شیلنگ آب را بر روی قسمتی که پولیش زده می شود نگه دارید.

پولیش ماشین در خانه

۲- پد را بر روی دستگاه پولیش قرار دهید و ترکیبات را بر روی پد بمالید. البته می توانید ترکیبات را بر روی بدنه خودرو هم بمالید. سپس دستگاه پولیش را به قدری که پد با بدنه برخورد داشته باشد به بدنه ماشین نزدیک کنید و دستگاه را روشن کنید. دستورالعمل ترکیباتی را که خریداری کرده اید حتما بخوانید، زیرا ممکن است برای رسیدن به نتیجه بهتر نیاز به انجام کارهای خاصی باشد. انواع پولیش در فروشگاه ها وجود دارد سعی کنید مناسب ماشین خود را خریداری کنید.

پولیش ماشین در خانه

۳- دستگاه پولیش ماشین را ثابت نگه داشته و به جلو و عقب حرکت دهید. اعمال یک فشار ثابت و مدام، احتمال آسیب رسیدن به بدنه خودرو را کاهش می دهد، بنابراین خونسردی خود را حفظ کنید و سعی کنید که دستگاه را ثابت نگه دارید.

پولیش ماشین در خانه

۴- دستگاه پولیش را تا زمانی در یک محدوده نگه دارید که تمام لکه ها و خط و خش های آن قسمت از بین برود و یک سصح صاف و شفاف به وجود بیاید. سپس دستگاه را بر روی قسمت های دیگر بدنه ماشین بگیرید.

پولیش ماشین در خانه

۵- در تمام مدت پولیش زدن پد باید مرطوب باشد. پس هر از گاهی پد را بشویید تا کاملا تمیز و مرطوب باقی بماند. در صورتی که از پد زیاد استفاده شود، ممکن است نتیجه دلخواه بدست نیاید.

پولیش ماشین در خانه

۶- هنگام پولیش زدن مراقب قطعات پیچیده و حاشیه های بدنه باشید. با توجه به اینکه لبه های بر روی دستگاه پولیش حرکت سریع تری دارند، خطر آسیب رسانی این قسمت پد به بدنه بیشتر می باشد. پس با احتیاط عمل کنید.

پولیش ماشین در خانه

پولیش ماشین در خانه و اطمینان از حفاظت رنگ بدنه ماشین

۱- یک بار دیگر خودرو را با آب خالی شست و شو دهید و اطمینان حاصل کنید که تمام نقاطی که پولیش زده شده اند شسته می شوند.

پولیش ماشین در خانه

۲- پس از شستن ماشین اجازه دهید بدنه خشک شود. در صورتی که بدنه خودرو به صورت طبیعی خشک شود ممکن است قطرات آب باعث افتادن لکه هایی کوچک بر روی بدنه شوند، بنابراین پیشنهاد می شود با یک حوله خودتان بدنه را خشک کنید. اگر از حوله برای خشک کردن ماشین استفاده می کنید از بالا به پایین حوله را بر روی بدنه بکشید.

پولیش ماشین در خانه

۳- پس از خشک شدن خودرو کمی از واکس مخصوص را بر روی پد بمالید و آن را به صورت دایره ای شکل به تمام نقاطی که پولیش زده شده، بکشید. این کار از بدنه خودرو شما در برابر نور خورشید حفاظت می کند. به خاطر داشته باشید که در هنگام واکس زدن بر روی بدنه، ماشین نباید در معرض نور خورشید قرار بگیرد.

پولیش ماشین در خانه

۴- اگر انشگت خود را بر روی بدنه بکشید. اگر واکس بر روی انگشت شما باقی نماند می توان گفت که بقدر کافی خشک شده است. پس از اینکه واکس خشک شد، با استفاده از یک دستمال میکروفایبر بدنه را کاملا تمیز کنید.

پولیش ماشین در خانه

برای آشنایی بیشتر با آموزش نحوه پولیش زدن ماشین خود ویدیو زیر را ببینید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

نظر شما در مورد پولیش زدن ماشین در خانه چیست؟ آیا شما ترجیح می دهید خودتان این کار را انجام دهید یا افراد متخصص؟ دیدگاه خود را در قسمت نظرات همین پست برای ما بیان کنید.

منبع : آی آرمیکس

همچنین ببینید

بی ام و x 6

نسخه ویژه ای از ب ام و X6

 نسل نو ب ام و X6 به عنوان کراس اوور کوپه کمپانی معرفی شده و در این بین هم نسخه ویژه ای از آن با رنگی کاملا مشکی شاید در نمایشگاه خودروی فرانکفورت حضور پیدا کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.