۷ اسفند ۱۳۹۹

آموزش ۶ روش صداگیری اتاق ماشین سمند و موتور پژو پارس، درب ۴۰۵، داشبورد و .. در خانه

علت صدای زیاد موتور پژو پارس و جلوگیری از ورود صدای موتور به اتاق ۲۰۶

How To Make Your Car As Silent As a Rolls Royce Inside

کمپانی رولز رویس ماشین های می سازد که با سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت هم داخل خودرو بی سر صدا است. ولی داشتن همچین اتومبیلی با قیمت گرانی که دارد دست یافتنی نیست. در قدم اول باید بدانید چه صداهای در اتاق ماشین شما ممکن است بوجود بیاید:

 

 • صدای موتور
 • سر و صدای بیرون از خودرو شما
 • سر و صدای قطعات ماشین
 • سر و صدای باد
 • سر و صدای خیابان و جاده

ابتدا به سر و صدای باد و جاده که در اتاق ماشین بوجود می آید می پردازیم.

نحوه صداگیری اتاق ماشین در اثر باد

سر و صدای باد با افزایش سرعت خودرو داخل اتاق ماشین افزایش پیدا می کند. به ویژه برای خودرو های که از نظر آیرودینامیکی (طراحی خودرو) ضعیف هستند. اما با انجام دادن یک سری نکات این مشکل هم تا حدودی می شود کاهش داد.

 • موادی به نام Dampmat و Dynamat که شبیه ایزوگام است و مثل ایزوگام نصب می شود. دمپینگ‌ها بر پایه قیر و موم ساخته شده است و روی آنها یک لایه آلومینیوم پوشیده شده است. تمام دمپینگ مت‌ها خاصیت خود چسبی دارند و به علت خاصیت انعطاف‌پذیری بالا می‌توان هر‌ روزنه را پوشش داد و به خوبی نقاط مورد نظر را عایق کرد و کارایی عایق صوتی را دارد و باعث صداگیری اتاق ماشین می شود.

صداگیری اتاق ماشین

 • زه های دور پنجره عاملی دیگری برای ورود سر و صدا به داخل اتاق ماشین است که با عایق بندی آنها تا حدود زیادی سر و صدای داخل اتاق ماشین کم می شود. که برای انجام دادن این مراحل بهتر است به مرکز تخصصی صداگیری خودرو مشهد و دیگر شهرها مراجعه نمایید.

صداگیری اتاق ماشین

آموزش گام به گام نحوه پولیش زدن ماشین با دستگاه در خانه + ویدیو

روش صداگیری خودرو سمند، درب ۴۰۵

دو راه برای کاهش سر و صدای داخل اتاق ماشین وجود دارد:

 • عوض کردن لاستیک های خودرو تفاوت قابل توجهی در کاهش صداگیری اتاق ماشین دارد. سعی کنید در خرید لاستیک هزینه بیشتری پرداخت کنید چون هر چقدر مواد تشکیل دهنده لاستیک نرم و بهتر باشد صدای کمتری هم تولید می کند.

صداگیری اتاق ماشین

 • از Dampmat در کف ماشین، در ها و کلا در تمام کف خودرو استفاده کنید که به میزن قابل توجهی باعث کاهش سر و صدای خودور در اتاق می شود. استفاده از یک پوشش پلاستیکی در کف خودرو باعث کاهش نفوذ سر و صدا به داخل اتاق ماشین می شود که برای انجام این مراحل به مرکز تخصصی صداگیری خودرو تهران و .. مراجعه کنید.

صداگیری اتاق ماشین

نحوه صدا گیری اتاق ماشین با کم کردن صدای موتور خودرو

نوع سوخت ماشین ها به چند دسته بنزینی، دیزلی، گاز مایع و سی ان جی تقسیم می شود. موتور ماشین خود ر بررسی کنید که از نظر سوخت و روغن مشکلی نداشته باشد چون اشکال در موتور باعث سر و صدای زیادی در ماشین می شود که در این صورت باید به تعمیرگاه صداگیری خودرو مراجعه نمایید.

روغن های خودرو به دو دسته :

 • روغن های مینرال
 • روغن های سنتتیک

تقسیم می شود حالا این دو چه تفاوت های باهم دارند:

روغن های مینرال: یا روغن ارگانیک و معدنی بر پایه نفت خام ساخته می شوند و شناخته ترین روغنی است که از قدیم برای ماشین ها استفاده می شود.

روغن های سنتتیک: روغن های بر خلاف روغن های مینرال که فقط بر پایه نفت خام هستند، از مواد شیمیایی ساخته می شود و با خواصی هیدروکربن ها ترکیب می شوند.

روغن های سنتتیک باعث کمتر شدن صدا می شود پس تا جایی که میتونید از روغن های مینرال استفاده نکنید. همچین استفاده از روغن های مینرال باعث زودتر فرسوده شدن گیربکس و موتور می شود و سر و صدای بیشتری تولید میکند. موتور خودرو خود را بررسی کنید و در صورت که قطعه ای خراب شده بود عوض کنید.

صداگیری اتاق ماشین

سر و صدای بیرونی خودرو:

اکثر تولیدکنندگان صنعت خودرو، موتوری طراحی میکند که تا جایی ممکن در اتاق ماشین سر و صدا ایجاد نمی کند. گاهی اگزوز خودرو باعث سر و صدای بیرونی خودرو و نفوذ آن به اتاق ماشین می شود. در قدم اول اگزوز خود را بررسی کنید و هر عاملی باعث سر و صدا اگزوز  می شود رفع کنید حتی با گذشت زمان اگزوز یا سوراخ می شود یا زنگ می زند که عاملی در ایجاد سر و صدا محسوب می شود و باید اقدام به عوض کردن اگزوز کنید.

و صدای های دیگر: صداگیری داشبورد و ..

قیمت خودرو خود بیانگر قوی بودن ماشین است هر چه ماشین ضعیف تر باشید اتاق خودرو بیشتر صدا دارد که برای رفع این مشکل به مکانیک و کارشناس مربوطه مراجعه کنید تا با بررسی علت های موجود در خودرو، عیب یابی کند. بهتر است ماشین بصورت منظم و هر چند ماه برای چکاپ به مکانیک سپرده شود.

سر و صدای قطعات ماشین

قطعات خودرو هم عاملی مهم در ایجاد سر و صدا است. مانند میل ها، واشر ها، بلبرینگ و… اگر خودرو شما هم این گونه سر و صدای دارد به مرکز صداگیری ماشین کرج یا شهر دیگری که زندگی می کنید مراجعه نمایید تا شمکل صدای موجود در اتاق رفع شود.

صداگیری اتاق ماشین

منبع : irmix.ir

همچنین ببینید

بی ام و x 6

نسخه ویژه ای از ب ام و X6

 نسل نو ب ام و X6 به عنوان کراس اوور کوپه کمپانی معرفی شده و در این بین هم نسخه ویژه ای از آن با رنگی کاملا مشکی شاید در نمایشگاه خودروی فرانکفورت حضور پیدا کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.